Estetinė odontologija

Šypsena suteikia Jums pasitikėjimo ir laisvės būti savimi. Tačiau kartais nedailūs dantys varžo naudotis šypsenos galia. MedWell klinika teikia estetinės odontologijos paslaugas, kurių metu atkuriami prarasti danties kietieji audiniai, danties forma, spalva, jo skaidrumas, uždaromi tarpai tarp dantų, jei reikia, keičiama dantų spalva ar forma. Tai – saugiausias kelias į tobulą šypseną.

Estetinis plombavimas

Estetinis dantų plombavimas – tai saugus, danties audinius tausojantis gydymo būdas, kurio metu plombinėmis kompozicinėmis medžiagomis keičiama ar grąžinama danties spalva, skaidrumas, forma, atkuriami nudilę, nuskilę ar stipriai karieso pažeisti dantys, pašalinami nepageidaujai tarpai tarp dantų (diastema, tremos), atstatomos didelės plombos, kurių kraštuose susikaupę pigmento.

Šiandien tai bene mažiausiai invazijos reikalaujanti ir greičiausia procedūra siekiant puikios šypsenos. Tiesiogiai restauruojant dantis plombinėmis kompozitinėmis medžiagomis, sukurtomis pagal nano-technologiją, kurių fizikinės bei cheminės savybės artimos danties kietųjų audinių savybėms, dantys daugeliu atveju lieka gyvybingi, jei iki to laiko nebuvo gydyti endodontiškai, atkuriama dantų forma, dydis, spalva, skaidrumas.

Estetinis plombavimas ypač veiksmingas esant dantų nudilimui. Nudilus danties kandamajam kraštui, atsiveria po juo esantis dentinas, kuris dyla kelis kartus greičiau nei emalis. Estetinis plombavimas tampa būtinas apsaugoti dantį nuo tolimesnio jo pažeidimo.

Kokiais atvejais yra rekomenduojamas estetinis dantų plombavimas

Estetinis plombavimas rekomenduojamas tuomet, kai žmogus nepatenkintas savo dantų forma, dydžiu, spalva, netaisyklinga padėtimi dantų lanke, matomomis senomis plombomis, tarpu tarp dantų (diastema). Dažniausiai estetinis plombavimas atliekamas priekiniams dantims. Tačiau ir krūminiams dantims šiuo būdu galima atkurti individualią dantų anatomiją – vageles, kauburius, aukštį.

Išskirtinumas yra tas, kad estetinis plombavimas gali išspręsti turimą problemą vieno vizito metu. Vienu kartu galima atstatyti nuo vieno iki dešimties dantų. Jau po 6 – 8 valandų galima džiaugtis gražia, balta, nepriekaištinga šypsena.

Estetinis plombavimas nerekomenduojamas, kai yra pažeista danties šaknis ar likę mažai sveikų danties vainiko audinių. Tokiais atvejais taikomas estetinis protezavimas.

Estetinis protezavimas

Estetinis protezavimas – procedūra, atliekama tiek priekinių, tiek krūminių dantų srityse, siūloma siekiant maksimalios estetikos ir komforto. Estetinis protezavimas užtikrina ilgalaikį rezultatą. Taip pat, estetinis protezavimas rekomenduojamas dantims, kuriems tenka didelis kramtymo krūvis.

Estetinis protezavimas atliekamas naudojant bemetalę keramiką: cirkonio keramiką, sluoksniuotą stiklo, lauko špato keramiką, frezuotą emax keramiką, žmonių mėgstamus vadinti porcelianu. Bemetalė keramika leidžia sukurti natūralios emalio spalvos ir skaidrumo efektą. Ji atrodo natūraliai, yra laidi šviesai, pasižymi geromis fizikinėmis bei cheminėmis savybėmis, gerai suderinamomis su burnos ertmės audiniais. Cirkonio keramikos pagrindas yra baltas ar atitinkantis reikiamą danties spalvą cirkonio oksidas, kuris pakeičia tamsų metalinį karkasą. Šios restauracijos yra itin tvirtos ir tinka visų dantų grupėms atstatyti.

Mikroprotezavimas – tai dantų padengimas patvariomis ir itin estetiškomis bemetalės keramikos plokštelėmis: laminatėmis bei užklotais įklotais.

Keramikos laminatės – tai plonos porceliano plokštelės, kurios tvirtinamos prie išorinio danties paviršiaus, esant pakitusiai patamsėjusiai danties spalvai, formai, esant pastebimoms plomboms.Jų privalumai: tausoja danties audinius, šlifuojama minimaliai 0,3- 1,0mm; ypač estetiška restauracija, nekeičia spalvos per laiką; medžiaga gerai toleruojama organizmo, biologiškai suderinta su mūsų audiniais, ypač dantenomis; nekaupia pigmento; ilgaamžiškos lyginant su estetiniu plombavimu.

Įklotai, užklotai – tai bemetalės keramikos plokštelės, gaminamos, kai yra netekta daugiau nei pusė danties vainiko, vietoje labai didelių plombų. Jie yra tvirtesni, atlaiko didesnį kramtymo krūvį. Bemetalė keramika, iš kurios gaminami įklotai, užklotai, labai artima emalio kietumui ir dėvėjimosi greičiui. Atliekant mikroprotezavimą užklotais dantis yra minimaliai šlifuojamas, išsaugomos likusios danties sienelės, todėl dantis tarnauja ilgiau.

Mikroprotezavimo privalumai yra tai, kad maksimaliai išsaugomi kietieji danties audiniai, minimaliai šlifuojama, nekinta spalva ir blizgesys per laiką, atsparu lūžiams, didelis restauracijos tikslumas ir ilgaamžiškumas, lėtas nusidėvėjimas.

Kokias atvejais naudojamas estetinis protezavimas

Estetinis protezavimas rekomenduojamas kramtymo funkcijos atstatymui, estetinės išvaizdos suteikimui, kalbos sutrikimų pašalinimui (arba sumažinimui), kai nebeįmanoma dantų atstatyti estetinio plombavimo būdu, bet dar nėra reikalingumo protezuoti.

Protezavimas

Dantų protezavimas – tai procedūra, kurios metu yra atkuriami stipriai pažeisti ar suirę dantų vainikai. Žodis ,,protezavimas” daugeliui skamba nemaloniai, tačiau pradėjus masiškai naudoti bemetalę keramiką (porcelianą) šios savokos reikšmė pasikeitė į gerą. Nebešlifuojama taip daug, tik minimaliai invazyviai paruošiamas likęs dantis paliekant kuo daugiau sveikų audinių. Metalo keramika palaipsniui išstumiama dėl nepakankamos estetikos ir dantenų problemų.

Priklausomai nuo defekto protezuojant naudojamos laminatės, vainikėliai, porceliano užklotai, tiltai, išimami protezai, implantai ir karūnėlės ant implantų bei All-on-four metodas.

Laminatės gaminamos iš bemetalės keramikos (porceliano) priekiniams dantims.

Vainikėliais gali būti protezuojami visi dantys. Jie tvirtinami ant nuosavų dantų apgaubiant likusias danties kietas sieneles. Jie rekomenduojami, kai nesilaiko didelės plombos, kai nulūžusi danties dalis, po dantų šaknų kanalų gydymo, kai reikalinga koreguoti sąkandžio aukštį, atstatyti neišsivysčiusią dantų formą.

Užklotai iš porceliano skirti krūminiams dantims.

Tiltai rekomenduojami, kai trūksta vieno ar kelių dantų ir dėl kokių nors priežasčių nesukamas implantas, bet reikalinga atstatyti trūkstamų dantų funkciją. Tiltai neleidžia pasvirti gretimiems dantims, sustabdo galimas dantų eilių deformacijas, perskirsto kramtymo krūvį tolygiai, atstato sąkandį bei smilkininio apatinio žandikaulio sąnario būklę.

Išimamami protezai (plokštelės, lanko atraminiai) rekomenduojami, kai yra labai dideli dantų defektai. Šiai dienai jie pasirenkami žymiai rečiau – juos pakeičia implantai. Žmonėms nebereikia taikytis su diskomfortu juos nešiojant.

Implantai ir karūnėlės ant implantų rekomenduojami kai nėra net šaknies, ant kurios būtų galima tvirtinti karūnėlę.

All-on-4 (6) metodas rekomenduojamas žmonėms, visai neturintiems dantų, – tai neišiminėjama prisukama plokštelė ant 4 implantų apatiniame žandikaulyje ir 6 viršutiniame žandikaulyje. Apie tai daugiau.

 

Kokiais atvejais yra rekomenduojamas protezavimas? 

Protezavimas rekomenduojamas, kai prarasta didelė danties kietųjų audinių dalis, pažeistos dantų eilės, stipriai pažeisti dantys, kuriems tenka didelis kramtymo krūvis, taip pat esant senoms neestetiškoms netikslioms restauracijoms, patologiniam nusidėvėjimui, po periodontologinių operacijų ar ortodontinio gydymo dantų formos ir kontaktų atstatymui. Protezavimo metu atkuriama kramtymo ir fonetinė funkcijos, sąkandžio aukštis bei estetika.

Endodontija

Endodontija – tai šaknų kanalų gydymas, kurio metu chemomechaniškai valomi bei plombuojami dantų šaknų kanalai. Po išvalymo kanalai plombuojami arba dantis protezuojamas. Endodontinis gydymas atliekamas tuomet, kai dantis nebegyvybingas, o jo minkštieji audiniai pažeisti mikroorganizmų. Prireikus vykdomas ir antrinis endodontinis gydymas – tai yra uždegimo alveolinio kaulo audiniuose gydymas siekiant išsaugoti dantį, jeigu kanalai nebuvo užgydyti sėkmingai praeityje. Šio gydymo sėkmė ne visada būna ilgalaikė ir tvari.

Endodontinis gydymas reikalauja didelio kruopštumo, atliekamas specialiais įrankiais naudojant optiką. Šis gydymas ilgaamžiškas ir patvarus. Kaip atrodo procedūra? Pirmiausia įvertinama kliento būklė bei padaroma rentgeno nuotrauka. Tada, atlikus nejautrą, mechaniškai ir chemiškai išvalomas danties kanalas. Kanalai išmatuojami ir formuojami, vėliau užplombuojami hermetiškai.

Kokiais atvejais yra rekomenduojamas endodontinis gydymas? 

Šaknų kanalų gydymą itin svarbu atlikti laiku, kad galima būtų išsaugoti pažeistą dantį. Kaip žinoti ar Jums reikalingas šaknų kanalų valymas? Skausmas yra pagrindinis įspėjamasis ženklas: jis gali būti ūminis, priepuolinis, plintantis į ausį, smilkinkaulį, arba maudžiantis, pastovus.  Reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju, jeigu jaučiate skausmą nuo karščio, sukandus ar prisilietus ar be jokios priežasties, jei danties spalva pakitusi, dantenos patinusios arba patyrėte danties traumą. Kartais ryškių simptomų gali ir nebūti.

 

Periodontologija

Periodontologija – tai dantį supančių audinių (dantenų, kaulo) profilaktika bei gydymas. Periodontologines ligas dažniausiai sukelia bakterinis apnašas, kuris kaupiasi prie dantų bei dirgina šalia esančias dantenas.

Periodontas – tai audinių kompleksas, supantis dantį. Jis susideda iš dantenų, žandikaulio alveolinio kaulo ir danties raiščio. Dantis kaule tvirtinasi periodontalinio raiščio pagalba duobutėje, kuri  yra vadinama alveole. Dantenos dengia kaulą ir tiesiogiai susijungia su danties paviršiumi. Tarp dantenų ir danties susiformuoja vagelė, kurios gylis paprastai siekia 1-3 mm. Dantenų vagelė yra natūralus barjeras infekcijos patekimui.

danties-sandaros-schema

Jei žmogus nekokybiškai ar nepakankamai dažnai valosi dantis, dantenų vagelėse ir ant dantų paviršiaus kaupiasi minkštas apnašas, kuriame atsiranda bakterijų.

Kokiais atvejais yra rekomenduojamas periodontologinis gydymas?

Kai apnašas laiku nepašalinamas, dantenos tinsta, pradeda kraujuoti. Tai – pirmieji dantenų uždegimo (gingivito) simptomai. Vėliau nepašalintas apnašas ima kietėti dėl seilėse esančių mineralų poveikio ir virsta dantų akmenimis. Akmenys susidaro ne tik virš dantenų, bet ir po jomis. Dėl to sutrinka dantenų kraujotaka, suardomas periodonto raištis, o tarp dantenų ir danties atsiranda plyšys – „dantenų kišenė“. Laikui bėgant uždegimas plinta, apima ne tik dantenas, bet ir žandikaulio kaulą, kuris ima tirpti. Taip gingivitas virsta periodontitu. Kuo anksčiau pacientas kreipiasi į gydytojus, tuo paprasčiau susitvarkoma su liga.

dantis 3
1. Sveikos dantenos  2. Gingivitas 3. Periodontitas

 

Implantavimas

Implantavimas –  vienas iš pažangiausių šių dienų danties atstatymo metodų, kurio sėkmė šiai dienai yra 95-99%. Privalumas yra tas, kad nėra šlifuojami gretimi dantys ir tarnauja ilgus metus, sustabdomas kaulo nykimas prarasto danties vietoje, kramtymo krūvis pasiskirsto tolygiai bei gretimi dantys nepakeičia padėties, netampa paslankūs ar skausmingi. Atkūriama kramtymo ir fonetinė funkcijos bei estetika.

Danties implantas – tai titaninis ar porcelianinis sraigtas, atstojantis nesamo danties šaknį, įsukamas į žandikaulio kaulą. Ant implanto paprastai tvirtinama danties karūnėlė. Implantais galima atstatyti tiek pavienius dantis, tiek dantų eilės defektą. Jie gali būti sriegiami tiek apatiniame, tiek viršutiniame žandikaulyje.

Pasitaiko atvejų, kai nesant danties ilgainiui kaulas tirpsta, plonėja. Tada reikalinga atlikti kaulo augmentaciją (arba priauginimą) implanto įsriegimui. Tam naudojamas nuosavas arba sintetinis kaulas.

Implantai prigyja per 3-6 mėnesius. Tik tada galima dantį protezuoti.

Mūsų klinikoje yra naudojami šveicariški Straumann ir vokiečių Meisinger implantai.

Straumann implantai yra labiausiai moksliškai pagrįsta dantų implantų sistema. Šių implantų sudedamosios dalys gaminamos Šveicarijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Straumann patentuotas „SLActive“ paviršius leidžia protezuoti ant šių implantų gerokai greičiau nei įprastai. Implantų sėkmingas prigijimas siekia 98-99%.

Meisinger implantus gamina vienoje iš seniausių (veikia nuo 1888 metų!) bei didžiulę patirtį turinčioje dantalinėje kompanijoje Meisinger, Vokietijoje. Tai aukštos kokybės implantai, pasižymintys visoms implantams būdingoms savybėmis – geru prigyjimu ir ilgaamiškumu. Implantas turi puikų kainos ir kokybės santykį. Implantams suteikiama viso gyvenimo garantija.

Daugiau apie MedWell siūlomus implantus.

All-on-4 metodika

All-on-4 arba lietuviškai ,,visi-ant-keturių” – Švedijos kompanijos „Nobel Biocare“  sukurta implantavimo metodika, kuri įgalina visą dantų tiltą pritvirtinti prie keturių dantų implant (tam tikrais atvejais – prie šešių) tiek apatiniame, tiek viršutiniame žandikaulyje. Tam tikru kampu žandikaulio atžvilgiu yra įsriegiami didesni implantai, kurie suteikia tvirtą pagrindą dantų tiltui ir geriau suauga su žandikaulio kaulu. Tiltas ant implantų uždedamas iškart, jei visos indikacijos teigiamos.

All on four piesinys

All-on-4 metodikos privalumai yra šie: tai pigiau nei pilno komplekto, kartais susidedančio net iš 8 ar 10 implantų, įsriegimas. Tiltą ant implantų galima dėti tą iškart pačią dieną. Chirurginė intervencija minimali, todėl žmogui neskauda, nekraujuoja, netinsta dantenos ir nereikia gerti antibiotikų. Iš karto po procedūros galima valgyti, kalbėti bei šypsotis, gyventi pilnavertį gyvenimą. Kramtymo efektyvumas atkuriamas visu 100% (kai tuo tarpu išimamos plokštelės ar lanko atramos protezai kramtymo efektyvumą atkuria tik 30-40%). Taip pat, išvengiama diskomforto, sukeliamo plokštelių ir pan.

Kokiais atvejais yra rekomenduojama dantų atkūrimas All-on-4 metodika

Tai rekomenduojama žmonėms, neturintiems daugumos ar visų dantų. Ir norintiems atgauti kramtymo bei estetinę funkcijas šiuolaikišku būdu –atsikratant ar neįgyjant nuolatinio diskomforto, patiriamo nešiojant išimamas plokšteles ir pan. Taip pat, sutaupant – nes sriegiami tik 4 (tam tikrais atvejais – 6) implantai vietoj 8-10.

Gydytos Lauros Pranskūnienės darbai All-on-4  metodika.

Chirurgija

Burnos chirurgija – plati odontologijos sritis, apimanti ne tik dantų, bet ir liežuvio, burnos gleivinės, seilių liaukų, žandikaulių, sinusų patologijų ar navikų diagnostiką ir chirurginį gydymą.

MedWell klinikoje atliekamos chirurginės odontologijos paslaugos:

1. Konsultacijos dėl dantų šalinimo.

2. Dantų šalinimas.

3. Konsultacijos  bei gydymas dėl kaulo, antkaulio, seilių liaukų patologijos.

4. Konsultacijos bei gydymas, susijęs su žandikaulio traumomis bei lūžiais.

5. Konsultacijos bei gydymas, susijęs su smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patologijomis.

6. Pūlinių atvėrimas bei gydymas.

7. Kerpami liežuvio bei lūpų pasaitėliai vaikams.

8. Cistų, granuliomų gydymas bei šalinimas.

9. Šaknies viršūnės rezekcija, hemisekcija, amputacija.

Dantų šalinimo būtinosios priežastys:

1. Nebetinkamas gydyti dantis ar jo šaknis.

2. Netaisyklingoje padėtyje išdygę protiniai dantys.

3. Dantys, kurie sukelia sąkandžio patologijas ir negali būti gydomi.

4. Retinuotas dantis (visiškai susiformavęs, bet dėl įvairių priežasčių neišdygęs).

5. Danties ar šaknies lūžis.

6. Išplitusi periodonto liga.

7. Priežastinis dantis, sukėlęs pūlingą procesą.

Ortodontija

Ortodontinis gydymas skirtas kreiviems dantims koreguoti, netaisyklingam sukandimui gydyti, žandikaulio vystymosi sutrikimams tvarkyti. Neteisingą sąkandį galima diagnozuoti kas antram žmogui, jį galima pastebėti dar vaikystėje, tačiau ir vėlesniame amžiuje spręsti ortodontines problemas nėra per vėlu.

Kokiais atvejais yra rekomenduojamas ortodontinis gydymas?

Kreivi dantys – ne tik estetinė problema. Tai gali sukelti galvos skausmus, žandikaulio sąnarių traškėjimą ar skausmą, gali netgi atsirasti nepageidaujamos raukšlės. Dėl šių priežasčių svarbu atkreipti dėmesį į neteisingą sąkandį, kreivus ar susigrūdusius dantis, ypač jei tai Jums kelia diskomfortą.

Ortodontinio aparato tipai

Yra keli skirtingi ortodontinio aparato variantai – dažniausiai tai ortodontinės plokštelės, breketai arba kapos dantims tiesinti. Metaliniai breketai yra populiariausi, tačiau jie labiausiai pastebimi. Jie atsparūs mechaniniam poveikiui ir patogiausi pacientui. Keraminiai breketai mažiau pastebimi, nes yra danties spalvos. Nepastebimi taip pat ir safyriniai breketai. Jie pagaminti aptakesniais kraštais, todėl nesukelia diskomforto juos uždėjus. Tuo tarpu, beligatūriniai  – naujos kartos breketai, turintys labai daug privalumų. Pirmiausia – jie mažai pastebimi, juos lengviau išvalyti, ir gydymas trunka trumpiau, todėl lankytis pas gydytoją reikia rečiau. Yra dar ir liežuviniai breketai – klijuojami iš vidinės dantų pusės, todėl iš išorės visiškai nematomi. Šie gali labiau dirginti gleivinę, nes liežuvio gleivinė palyginti jautri. Dažniau taikomi nesudėtingais atvejais.

Burnos higiena

Taisyklinga burnos ertmės priežiūra – tai sveikos ir gražios šypsenos garantas. Labai svarbu mokėti taisyklingai išsivalyti dantis ir tarpdančius, pasirinkti tinkamas asmens higienos priemones tam, kad išvengti dantų bei periodonto ligų.

Kasdieninė burnos ertmės priežiūra – pirmas žingsnis norint turėti sveikus dantis ir dantenas. Pagrindinės dantų ėduonies bei periodonto ligų atsiradimo priežastys yra būtent dantų apnašos ir jose esančios bakterijos.

Tačiau tinkamai išsivalyti dantis ne visada pavyksta, ypatingai – sunkiai prieinamose vietose. Susikaupę maisto likučiai ant dantų paviršių tampa lipniu minkštų apnašų sluoksniu, kuriose esančios bakterijos sukelia dantų ėduonį bei dantenų uždegimą – gingivitą. Dantenos pradeda kraujuoti, skaudėti, tampa jautrios. Dantų paviršius išsivalyti tampa nemaloniau ir sudėtingiau. Apnašos likusios mūsų burnoje kurį laiką, sukietėja. Taip susidaro dantų akmenys, kurių pašalinti įprastomis kasdieninėmis burnos higienos priemonėmis namuose tampa nebeįmanoma. Būtent todėl patartina reguliariai (kartą per pusmetį) atlikti profesionalią burnos higieną pas specialistą.

Profesionalios burnos higienos procedūros metu šalinami dantų akmenys, minkštos apanašos, pigmentinės dėmės, kurios susiformuoja nuo kavos, arbatos, tabako ar kitų stiprų pigmentą turinčių maisto produktų bei gėrimų. Taip pat nupoliruojami dantų ir plombų paviršiai, pacientai mokomi, kaip taisyklingai prižiūrėti dantis ir dantenas, rekomenduojamos tinkamos burnos ertmės priežiūros priemonės, kurios efektyviai padėtų išgydyti uždegimą ir palaikyti švarą burnoje.

Negydomas dantų uždegimas ir bloga kasdieninė dantų priežiūra didina ėduonies plitimą, o negydomas gingivitas padidina riziką susirgti periodontitu.

Balinimas

Dantų balinimas – viena iš populiariausių estetinės odontologijos procedūrų, kurios metu pageltę dantys išbalinami ir pagražinama šypsena. Žmogus labiau pasitiki savimi, nesivaržo šypsotis ir bendrauti.

Dantys gali keisti spalvą dėl daugybės priežasčių: dėl senėjimo, dažančių gėrimų vartojimo (kava, arbata, vynas), rūkymo, dėl genetinių savybių, sisteminių ligų ir žmogaus bendrinės būklės, įvairių antibiotikų vartojimo. Dantų balinimas atliekamas gydytojo odontologo kabinete arba pacientas atlieka balinimą namuose kapomis, pagamintomis klinikoje.

MedWell klinikoje galimi trys dantų balinimo būdai:

1. Balinimas pažangia ir bene saugiausia PHILIPS ZOOM sistema, kurios rezultatai  – 8 atspalviais baltesnė šypsena – išlieka iki 2 metų;

2. Balinimas pagal Jūsų dantis pagamintomis kapomis, kurios kartu su mažu kiekiu specialaus gelio dedamos ant dantų nakčiai tris kartus iš eilės. Po kiek laiko procedūra kartojama ir matomas galutinis rezultatas. Iš naujo atlikti balinimą naudodami tas pačias kapas galėtumėte po pusmečio;

 

Rengeno nuotraukos

Klinikoje Jūsų patogumui atliksime reikalingas rentgenografijas.

Naujojo Carestream 3D dantų rentgeno aparato CS 8100 3D dėka naudotis 3D technologijos privalumais gali kiekvienas mūsų klinikos klientas.

Aparato privalumas – saugesnė diagnostika: galima kontroliuoti kiekvienos diagnozės trukmę, rezoliuciją ir radiacijos dozę. Specialios technologijos dėka radiacijos dozė yra žemiausia kiek įmanoma pasiekti, o skenavimo trukmė yra ženkliai trumpesnė nei kitų įprastų kompiuterinių tomografų. Tai garantuoja gerą nuotrauką iš pirmo karto bei eliminuoja pakartotinų nuotraukų poreikį. Komfortiškas žmogui atviras ‘veidas-į-veidą’ dizainas. Paprastai sureguliuojamas ir patogus bet kokio ūgio žmogui, įskaitant ir klientus invalido vežimėlyje.

Aparato galimybės universalios: nuo tradicinių panoraminių nuotraukų iki panaudojimo endodontijoje, implantų planavime ir burnos chirurgijoje. Diagnostika yra kaskart preciziškai tiksli ir nepriekaištinga.