false
Dantų balinimas kapomis: ideali šypsena namuose
By in
slide2

Vasara – gražiausių švenčių metas. Išleistuvės, diplomų teikimas, krikštynos, ir, žinoma, vestuvės – progos, kai norima atrodyti nepriekaištingai. Tobula, spindinti šypsena gali būti gražiausias aksesuaras ne tik šių švenčių metu, bet ir kasdien. Šiandien mūsų estetinės odontologijos gydytoja Indrė Babonienė dalijasi įžvalgomis apie vieną populiariausių ir patogiausių būdų, kaip pasiekti baltutėlę šypseną – dantų balinimą kapomis.

Dantų balinimas – kaip tai vyksta?

Dantų balinimas – sparčiai populiarėjanti kosmetinio dantų gydymo procedūra. Populiariausios ir saugiausios priemonės, naudojamos šioje procedūroje, yra vandenilio peroksidas arba silpnesnė jo forma – karbamido peroksidas. Kai ši medžiaga skyla, išsiskyręs deguonis patenka į emalį, taip suskaidydamas spalvotus danties junginius.

„Remiantis įvairiais moksliniais tyrimais galima teigti, jog balinantis šiomis medžiagomis yra saugu, kai specialistas parenka tinkamiausią metodą jūsų dantims,“ – teigia I. Babonienė. Odontologas turi atsižvelgti ir įvertinti jūsų dantų emalės būklę: dantenų būseną, erozijas, nudilimo laipsnį, kariesą, įtrūkimus. Svarbu paminėti, kad plombos, vainikėliai, venyrai, laminatės nebąla ir po procedūros jos atrodo tamsesnės.

Dantų balinimo būdų yra daug – jie gali būti atliekami namuose (balinimo juostelėmis, kapomis) arba pas specialistą (ofisinis, lazerinis arba balinimas, atliekamas lempa). Gydytoja Indrė teigia, jog visi šie būdai yra veiksmingi, tik balinantis dantis gydytojo kabinete gali prireikti nuo vieno iki trijų vizitų, o dantų jautrumą jausite kelias paras arba išvis nejausite. Tuo tarpu dantų balinimas namuose reikalauja daugiau kantrybės – dantų jautrumą galite jausti visą balinimo kursą, tačiau atlikti šią procedūrą namie yra patogiau. Tiek balinantis dantis kabinete, tiek namuose kurį laiką reikia vengti dažančio maisto, gėrimų, nerūkyti.

Dantų balinimas kapomis

Balintis dantis kapomis namuose yra patogu, nebrangu ir nesudėtinga – gydytojas odontologas nuima dantų anstpaudus, po to yra pagaminamos jūsų individualią dantų formą atitinkančios kapos, į kurias įdedamas karbamido peroksidas. „Vidutiniškai kapos yra nešiojamos kasdien po 2-4 val. arba užsidedamos nakčiai. Įprastinis dantų balinimo kapomis ciklas trunka 10 dienų, tačiau pacientas gali ciklą trumpinti, jei yra patenkintas rezultatu anksčiau,“ – pažymi odontologė I. Babonienė.

Procedūros eiga namuose:

    1. Prieš balinimą būtina kruopščiai išsivalyti dantis pasta, taip pat išsivalyti tarpdančius siūlu.
    2. Į kapas, ties kiekvienu danties įspaudu, išvirkškite nedidelį kiekį gelio. Sunaudojama iki puse pilno švirkšto medžiagos.
    3. Geliu užpildytą kapą įdėkite į burnos ertmę, priderinkite visus kraštus kuo lygiau.
    4. Gelio perteklių nuvalykite švariu pirštu ar dantų šepetėliu. Kelis kartus išskalaukite burną, skystį išspjaukite.
    5. Laikykite kapą tiek, kiek nurodė gydytojas arba pernakt. Kai nešiojate kapą, nevalgykite, negerkite, nerūkykite.
    6. Po balinimo procedūros kruopščiai išsivalykite dantis. Kapą taip pat išvalykite, išsausinkite.
    7. Balinantį gelį laikykite vėsioje, sausoje vietoje, saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių. Po balinimo procedūros nevalgykite ir negerkite dažančių, rūgščių produktų, nerūkykite. Jei dantys tampa jautresni, padarykite kelių dienų pertrauka.

Balintis dantis kapomis yra išties verta dėmesio procedūra, jei siekiate tobulos šypsenos ir norite sutaupyti laiko nekeliaujant į vizitus pas specialistus. Kitą mėnesį apžvelgsime ir kabinetinio balinimo privalumus, jei visgi svarstote šią procedūrą patikėti odontologui.

false
Leave a reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.