Endodontija

Endodontija

Endodontija – tai šaknų kanalų gydymas, kurio metu chemomechaniškai valomi bei plombuojami dantų šaknų kanalai. Po išvalymo kanalai plombuojami arba dantis protezuojamas. Endodontinis gydymas atliekamas tuomet, kai dantis nebegyvybingas, o jo minkštieji audiniai pažeisti mikroorganizmų. Prireikus vykdomas ir antrinis endodontinis gydymas – tai yra uždegimo alveolinio kaulo audiniuose gydymas siekiant išsaugoti dantį, jeigu kanalai nebuvo užgydyti sėkmingai praeityje. Šio gydymo sėkmė ne visada būna ilgalaikė ir tvari.

Endodontinis gydymas reikalauja didelio kruopštumo, atliekamas specialiais įrankiais naudojant optiką. Šis gydymas ilgaamžiškas ir patvarus. Kaip atrodo procedūra? Pirmiausia įvertinama kliento būklė bei padaroma rentgeno nuotrauka. Tada, atlikus nejautrą, mechaniškai ir chemiškai išvalomas danties kanalas. Kanalai išmatuojami ir formuojami, vėliau užplombuojami hermetiškai.

Kokiais atvejais yra rekomenduojamas endodontinis gydymas? 

Šaknų kanalų gydymą itin svarbu atlikti laiku, kad galima būtų išsaugoti pažeistą dantį. Kaip žinoti ar Jums reikalingas šaknų kanalų valymas? Skausmas yra pagrindinis įspėjamasis ženklas: jis gali būti ūminis, priepuolinis, plintantis į ausį, smilkinkaulį, arba maudžiantis, pastovus.  Reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju, jeigu jaučiate skausmą nuo karščio, sukandus ar prisilietus ar be jokios priežasties, jei danties spalva pakitusi, dantenos patinusios arba patyrėte danties traumą. Kartais ryškių simptomų gali ir nebūti.

Šių sričių specialistai vis dažniau pasitelkia mikroskopus.

Šveicarų gamybos mikroskopas „Leica M320 F12“ yra su nepaprastai intensyviu LED apšvietimu, vaizdą jis didina iki 40 kartų.

Dėl šios vaizdą didinančios ir objektą apšviečiančios įrangos pakilo dantų šaknų kanalų gydymo lygis. Dabar gydytojas procedūras danties viduje gali gerai matyti ir kontroliuoti. Dėl šios įrangos galima tiksliai diagnozuoti dantų pažeidimus ar traumas bei priimti teisingus ir svarbius sprendimus gydymo eigai ir taktikai keisti.

Įvairiai didinant vaizdą, galima gerai apžiūrėti danties vainiką, ėduonies pažeistus audinius, gretimų dantenų būklę, plombų mikropralaidumą. Įvairias procedūras gydytojas gali atlikti itin tiksliai ir preciziškai. Pro mikroskopą gerai matyti danties vidus, todėl daug lengviau iš pergydomų dantų šaknų kanalų pašalinti plombinę medžiagą, atsidalijusius instrumentus. Kaiščius ar lūžgalius rekomenduojama išimti mikroskopo kontrolėje siekiant gydymo metu išssaugoti kuo daugiau danties audinių.

Kainos

 • 1-o danties kanalo gydymas
  180-220 €
 • 2-ų danties kanalų gydymas
  280-320
 • 3-ų danties kanalų gydymas
  350-450 €
 • 4-ų danties kanalų gydymas
  460-550 €
 • Kaiščio išėmimas
  60-150 €
 • Revizija
  80 €
 • Skubi pagalba
  50-100 €
 • Sudėtingi atvejai
  80-130 €

Taupydami Jūsų laiką siūlome registruotis konsultacijai ar procedūrai internetu.