Periodontologija

PERIODONTOLOGIJA

Periodontologija

Periodontologija – tai dantį supančių audinių (dantenų, kaulo) profilaktika bei gydymas. Periodontologines ligas dažniausiai sukelia bakterinis apnašas, kuris kaupiasi prie dantų bei dirgina šalia esančias dantenas.

Periodontas – tai audinių kompleksas, supantis dantį. Jis susideda iš dantenų, žandikaulio alveolinio kaulo ir danties raiščio. Dantis kaule tvirtinasi periodontalinio raiščio pagalba duobutėje, kuri  yra vadinama alveole. Dantenos dengia kaulą ir tiesiogiai susijungia su danties paviršiumi. Tarp dantenų ir danties susiformuoja vagelė, kurios gylis paprastai siekia 1-3 mm. Dantenų vagelė yra natūralus barjeras infekcijos patekimui.

danties-sandaros-schema

Jei žmogus nekokybiškai ar nepakankamai dažnai valosi dantis, dantenų vagelėse ir ant dantų paviršiaus kaupiasi minkštas apnašas, kuriame atsiranda bakterijų.

Kokiais atvejais yra rekomenduojamas periodontologinis gydymas?

Kai apnašas laiku nepašalinamas, dantenos tinsta, pradeda kraujuoti. Tai – pirmieji dantenų uždegimo (gingivito) simptomai. Vėliau nepašalintas apnašas ima kietėti dėl seilėse esančių mineralų poveikio ir virsta dantų akmenimis. Akmenys susidaro ne tik virš dantenų, bet ir po jomis. Dėl to sutrinka dantenų kraujotaka, suardomas periodonto raištis, o tarp dantenų ir danties atsiranda plyšys – „dantenų kišenė“. Laikui bėgant uždegimas plinta, apima ne tik dantenas, bet ir žandikaulio kaulą, kuris ima tirpti. Taip gingivitas virsta periodontitu. Kuo anksčiau pacientas kreipiasi į gydytojus, tuo paprasčiau susitvarkoma su liga.

Kainos

  • Gilus podanteninis valymas | kiuretažas | 1 dantis
    45 €
  • Gilus podanteninis valymas | kiuretažas | pusė burnos
    230 €

Taupydami Jūsų laiką siūlome registruotis konsultacijai ar procedūrai internetu.